Persian
English
Turkish
Arabic

قدیمی ترین روش استریل کردن محصول را با جدیدترین متد و تکنولوژی ساخت امیر ماشین تجربه کنید – پاستوریزاتور تیوب اند تیوب

دستگاه پاستوریزاتور
Tube & Tube

در صنایع غذایی جهت از بین بردن میکروبها و آلودگی ها از مواد غذایی از فرایند پاستور کردن استفاده میکنند. و به دستگاهی که عملیات فوق را انجام می دهد پاستوریزاتور می گویند.در صنایع غذایی همچون شیر،رب گوجه فرنگی ، آبمیوه و کنسانتره و پوره میوه جات جهت حذف میکروارگانیسم های خطرناک از دستگاه پاستوریزاتور استفاده می کنند. به این صورت که محصول را تا دمای مشخصی بالا برده بعد از مدت زمان (holding time) آنرا خنک می کنند. در نتیجه این عمل باعث حذف میکروبهای موجود در محصول نهایی می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت دستگاه پاستوریزاتور Tube & tube و خرید دستگاه پاستوریزاتور با کارشناسان امیر ماشین در تماس باشید .
پاستوریزاتور

پاستوریزه کردن رب گوجه فرنگی به روش پر کردن داغ(Hot fill)


در این روش محصول را ابتدا در دستگاه پاستوریزاتور تا دمای حدود 90c داغ کرده سپس داخل ظروف پر می کنیم.این روش را می توان برای محصولاتی با ph کمتر از 4.6 مانند (آبمیوه ها، سس و رب، پوره میوه جات و….)استفاده کرد.

دستگاه پاستوریزاتور – امیر ماشین


در گذشته جهت روش Hot fill از پاستوریزاتور های پوسته و لوله (shell&tube) استفاده می شد که این روش دارای معایب بسیاری بود.جدیدترین تکنولوژی Hot fill به وسیله پاستوریزاتور های tube&tube می باشد.پاستوریزاتور tube &tube از 4 لوله استیل داخل هم تشکیل شده است.که بین لوله ها محصول و آب داغ جریان دارند.در این دستگاه محصول به صورت فیلم نازکی درآمده و دو طرف آن آب داغ جریان دارد.این روش باعث گرمایش یکنواخت کل محصول و کیفیت بهتر آن می شود.داخل لوله ها میکسرهای مخصوصی قرار دارد که باعث Mix شدن محصول می گردد. در این روش محصول با یکبار عبور از پاستوریزاتور به دمای 90c می رسد طعم و رنگ محصول حفظ می گردد.دمای آب داغ به وسیله شیر تدریجی بخار کنترل می شود و یک شیر change over دمای محصول نهایی قبل از پر شدن داخل ظرف را کنترل می کند.این دستگاه در دو مدل با ظرفیت 5 تن و 7 تن در ساعت ساخته می شود.دارای پمپ CIP جهت شستشوی کامل دستگاه می باشد.کلیه قسمتهای در ارتباط با محصول از جنس 316 می باشد مابقی قسمتها از جنس 304 می باشد.
پاستوریزاتور