Persian
English
Turkish
Arabic

سیستم اواپراتور سه مرحله ای فالینگ فیلم چگونه کار می کند؟

سیستم فالینگ فیلم

شیوه کار تولید فالینگ فیلم ( خط تولید رب گوجه‌ فرنگی ) به این گونه است که آب گوجه‌فرنگی، تحت خلاء وارد دستگاه می شود تا هیچ درگیری با اکسیژن و دیگر ذرات موجود در هوا نداشته باشد. در ادامه، آب گوجه فرنگی که قبل از ورود به دستگاه کمی حرارت دیده است، با حرارت غیرمستقیم بخار آب که در لایه‌های عایق دستگاه وجود دارد و حرارت را در تمامی نقاط دستگاه پخش می‌کنند، طبخ و آماده می‌شود. در شیوه‌های سنتی به علت طبخ گوجه‌فرنگی در فضای باز، ماندگاری رب به شدت پایین آمده و همچنین از نظر بهداشتی نیز محصول نهایی کیفیت قابل قبولی نیز نخواهد داشت و به علت استفاده از آتش مستقیم خواص گوجه فرنگی نیز از بین می‌رود. این شیوه مزایای پرشماری دارد؛ از جمله تمام اتومات بودن دستگاه که باعث می شود رب گوجه فرنگی بدون دخالت دست تولید شود و از ورود هرگونه آلودگی نیز جلوگیری شود تا محصول نهایی از لحاظ بهداشتی به بالاترین حد برسد.
خط تولید رب گوجه فرنگی
خط تولید رب گوجه فرنگی
اما این امر جدای از بحث بهداشت، باعث کاهش تعداد نیروی انسانی در این بخش و افزایش چشمگیر سرعت تولید نیز می‌شود، که همگی این عوامل کمک می‌کنند تا قیمت تمام شده برای مشتری کاهش پیدا کند.
اما مزایای خط تولید فالینگ فیلم در اینجا به پایان نمی‌رسد. این دستگاه به‌دلیل شیوه تولید رب گوجه‌فرنگی که در بالا ذکر شد، کیفیت همه جانبه محصول را به شدت بالا برده و همچنین خواص فوق‌العاده گوجه فرنگی که شامل ویتامین‌های آ، کا، ث، ویتامین های خانواده ب و همچنین مواد معدنی مانند پتاسیم، منگنز، منیزیم، مس، فسفر، فیبر و پروتئین و مقداری ترکیبات ارگانیک مانند لیکوپن که به شدت برای سلامتی ما مفید است را حفظ می‌کند. به همین ترتیب رنگ، طعم و بوی گوجه فرنگی را نیز کاملا نگه می‌دارد که در شیوه‌های دیگر تولید رب این گونه نیست و خواص گوجه فرنگی از بین می‌رود.
لوگو امیر ماشین

روش فالینگ فیلم در خط تولید رب گوجه‌ فرنگی


استفاده از روش فالینگ فیلم ( Falling Film ) در خط تولید رب گوجه‌ فرنگی مدت زمان کوتاهی است که کاربرد پیدا کرده است. در این روش برعکس سیستم Force انرژی الکتریکی کمتری نیاز می باشد و ریزش آزاد از بالا به پایین به صورت فیلم نازکی از محصول بر روی سطح حرارتی باعث جذب حرارت و فلش به اندازه 4 برابر در هر سیرکوله می باشد که خود باعث صرفه جویی بسیار و کیفیت بالا می باشد. مزایای سیستم Falling در کنار استفاده از خلاء به روش اژکتور که فقط امیر ماشین تنها تولید کننده آن است باعث دسترسی به خلاء بیشتر و بهترین رنگ محصول تولیدی را در انواع روش های موجود دارا می باشد.